Náměty pro rodiče

Na této stránce najdete odkazy na zajímavá videa a náměty pro své hry s dětmi.

• Se skřítky za velikonoční kachničkou
    Slyšeli jste někdy o tom, že v čase kolem Velikonoc se otevírá země a vydává své poklady? Je to čistá pravda, to můžeme odpřisáhnout. Ale žádná země nevydá své poklady jen tak! Abyste je mohli získat, musíte se spřátelit s podivnými lesními skřítky, kteří vyzkouší vaši obratnost, vynalézavost a důvtip. Skřítci na vás budou čekat v lese pod Výrovkou od Velkého pátku. Potom ještě nějaký ten den počkají na opozdilce, ale pak smeknou své kloboučky a zmizí i s pokladem v zemi. Tak je nepropásněte!

• WITCH RUN virtual 2021 (Potěš koště)
    Nemusíš běžet, můžeš jít pěšky nebo letět na koštěti. Akce bude probíhat v termínu od 1.3. do 30.04.2021 (včetně) a kdekoliv na světě. Ať už poběžíš venku nebo doma. Zdraví je na prvním místě!

• Jarní květiny
    Vytvořte si s dětmi jarní louku, pomohou vám k tomu papírové ruličky z toaletního papíru.

• Motýlek z ruličky od toaletního papíru
    Pěkný nápad na tvoření s dětmi, kdy Vám bude stačit: nůžky, lepidlo, černý fix, rulička od toaletního papíru, očka, chlupaté drátky, a barevné papíry. Můžete použit knoflíky jako v tomto videu.

• Jak připravit předškoláka pro vstup do 1. třídy Přinášíme inspirace pro rodiče, jak mohou podpořit rozvoj a učení dítěte prostřednictvím aktivního zapojení do různorodých praktických činností v domácím prostředí, např. společného čtení, společného pečení, společné práce na zahradě...
    Video vzniklo v rámci kmenové činnosti Národního pedagogického institutu České republiky https://www.npi.cz

• Jak cvičit s dětmi doma – pro děti 2–6 let
    Jak cvičit doma v době karantény? Na to vám odpoví nový seriál České Obce Sokolské. Toto video je věnováno cvičení rodičů s dětmi ve věku 2 - 6 let.

• Jednoduché pokusy pro děti
    Zábavné i vzdělávací video pro všechny děti, které mají rády různé pokusy. Pokusy jsou tvořeny z dostupných surovin, které běžně najdeme doma.