Kalendář akcí

červenec 2018

PoÚtStČt
2letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 3letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 4letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 5Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje - MŠ uzavřena 6Den upálení mistra Jana Husa - MŠ uzavřena
9letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 10letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 11letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 12letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 13letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická)
16letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 17letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 18letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 19letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 20letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická)
23letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 24letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 25letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 26letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 27letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická)
30letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 31letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická)

srpen 2018

PoÚtStČt
1letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 2letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 3letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická)
6letni prázdniny - MŠ uzavřena 7letni prázdniny - MŠ uzavřena 8letni prázdniny - MŠ uzavřena 9letni prázdniny - MŠ uzavřena 10letni prázdniny - MŠ uzavřena
13letni prázdniny - MŠ uzavřena 14letni prázdniny - MŠ uzavřena 15letni prázdniny - MŠ uzavřena 16letni prázdniny - MŠ uzavřena 17letni prázdniny - MŠ uzavřena
20letni prázdniny - MŠ uzavřena 21letni prázdniny - MŠ uzavřena 22letni prázdniny - MŠ uzavřena 23letni prázdniny - MŠ uzavřena 24letni prázdniny - MŠ uzavřena
27letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 28letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 29letni prázdniny - omezený provoz MŠ (Květnická) 30letni prázdniny - MŠ uzavřena 31letni prázdniny - MŠ uzavřena

září 2018

PoÚtStČt
34567
1011121314
1718192021
2425262728Den české státnosti - MŠ uzavřena
Naše aktivity

Plán akcí na školní rok 2017-18

Roční plán aktivitkřesťanská výchova

Křesťanská výchova 2017-18

Křesťanská výchova každoročně začíná v říjnu a probíhá ve čtrnáctidenních cyklech po celý školní rok. K zápisu dětí jsou rodiče vyzváni v průběhu září na webových stránkách mateřské školy.

Ve školním roce 2017-18 je vyučování rozděleno takto:

 • Humpolka:
         - každé liché pondělí 14:30 - 15:00
 • Květnická:
         - každý sudý týden dopoledne

Keramický kroužek 2017-18

Ve spolupráci se střediskem volného času Inspiro pracuje v naší MŠ keramický kroužek, do kterého mohou rodiče své děti na začátku školního roku přihlásit.

keramický kroužek

Ve šk. roce 2017-18 se scházíme každé úterý počínaje 3.10.2017 v 15:15 hodin takto:

 • Humpolka - třída Žabky (lektor p. uč. Marta Doležalová)
 • Květnická - třída Pampelišky (lektor p. uč. Petra Nechvilová)

Kroužek je bez účasti rodičů a trvá 1 hodinu.
Děti vyzvedněte v době od 16:00 do 16:10 hodin.
Jako pracovní oděv dejte dětem staré tričko.

Prosíme rodiče nahlášených dětí, aby se nejpozději do 30.9.2017 zaregistrovali na stránkách SVČ Inspira.
Podle pracoviště vyberte buď kroužek Humpolka - keramika nebo Květnická - keramika.
Postup registrace je uveden zde.
Přihlášku vytiskněte a přineste lektorovi nebo vhoďte do schránky Inspira (Riegrova 312).
Cena za 15 lekcí v I. pololetí je 550,- Kč.

Ve II. pololetí pokračuje kroužek 15 lekcemi, registrovaní rodiče byli kontaktováni mailem.
Cena za 15 lekcí ve II. pololetí je 550,- Kč.


Solná jeskyně 2017-18

Solná jeskyně v Tišnově je pro naši školu k dispozici vždy v první polovině školního roku.

solná jeskyně Tišnov

V roce 2017 chodíme po jednotlivých třídách každý týden dle rozpisu.
Květnická v prosinci končí, Humpolka pokračuje dál až do konce února 2018.

Humpolka:
 • 06.11. Po - 09:30 Koťata    
 • 06.11. Po - 10:30 Žabky
 • 08.11. St - 10:30 Medvíďata

A dále pravidelně takto:

 • Po - 09:30 Koťata
 • Po - 10:30 Žabky
 • St - 10:30 Medvíďata
Květnická:
 • 31.10. Út - 09:30 Kopretiny
 • 02.11. Čt - 09:30 Pampelišky
   

A dále pravidelně takto:

 • Út - 09:30 Kopretiny
 • Čt - 09:30 Pampelišky

Děti potřebují:

 • na cestu - sportovní kalhoty na gumu v pase (pro snadné oblékání)
 • do jeskyně - klasické nedělené punčocháče (sůl se nedostane na kůži)
 • do šatny - náhradní punčocháče nebo ponožky na převlečení

Jeden pobyt v solné jeskyni (45 minut) stojí 500 Kč a rozpočítává se na počet dětí, které ten den do solné jeskyně jdou. Děti, které z důvodu nemoci jít nemohou, pobyt neplatí.


divadelní a filmová představení divadelní a filmová představení

Divadelní a filmová představení, výstavy, exkurze

V průběhu školního roku několikrát navštívíme tišnovské kino a občas se zajedeme podívat na divadelní představení do divadla Radost v Brně. Často k nám také přijíždějí menší divadelní společnosti s hranými pohádkami pro děti. Formou exkurzí si prohlížíme zajímavé výstavy v Tišnově a okolí.

Podrobnosti o chystaných akcích sledujte v novinkách.


kouzelník v MŠ kouzelník v MŠ

Kouzelník v MŠ

Svá kouzla a hbitost rukou nám několikrát do roka přijíždí ukázat kouzelníci. Na jejich vystoupení se děti velice těší, protože jsou často zapojovány do kouzelnického vystoupení.


mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Začátkem prosince tradičně za dětmi přichází sv. Mikuláš se svým doprovodem, aby každému předal malý dárek v podobě pamlsků a ovoce. Děti této vzácné návštěvě zarecitují básničky a zazpívají.


Vánoce tvoření s rodiči

Vánoční tvoření s rodiči

Vánoční atmosféru s poslechem klasických koled si děti vychutnají při společném odpoledním tvoření s rodiči. Každý si domů odnese malou, vlastnoručně vyrobenou vánoční dekoraci.


Vánoce Vánoce

Vánoce v MŠ

Pod rozsvíceným vánočním stromečkem najdou nedočkavé děti dárky od Ježíška. Zazpívají si vánoční koledy a už se těší na pravé Vánoce doma.


Návštěva betléma v kostele sv. Václava

V novém roce, v čase Tří králů, přicházejí děti do místního kostela sv. Václava, aby se podívaly na pohyblivý betlém pana Aloise Vajera. Podívejte se také - je to nádhera, že ano?

Při této příležitosti si děti prohlédnou kostel a zazpívají koledy, které se krásně a s ozvěnou nesou chrámovým prostorem.


Edukativně stimulační skupiny

Edukativně stimulační skupiny

V druhé půli roku pořádáme sezení rodičů a předškoláků, zaměřené zejména na oblast komunikace dětí s nerozvinutou motorikou (grafomotorika, zrakové, sluchové vnímání, orientace v prostoru a čase, poruchy soustředění a pozornosti, úzkostné ladění).

Důraz klademe na rozvoj jednotlivých schopností dítěte, potřebných pro úspěšné zvládnutí čtení, psaní a počítání, rozvoj myšlení, řeči, soustředění, ovládání emočních a volních procesů a sociální zrání.


ZŠ 28.října Tišnov ZŠ Smíškova Tišnov

Návštěva dětí v ZŠ

Předškoláci - budoucí prvňáčci navštíví před zápisem obě základní školy v Tišnově. V ukázkové vyučovací hodině si vyzkouší roli školáka, poslouchají paní učitelku při výuce a seznámí se s prostředím, do kterého začnou od 1. září pravidelně chodit.


karneval

Karneval

K období Masopustu patří nerozlučně karnevalový rej masek. Děti, paní učitelky a všichni zaměstnanci školky prožívají maškarní dopoledne při tanci a hrách.


vítání jara vítání jara
 

Vítání jara

Rozloučení se zimou a přivítání jara patří nerozlučně k 21. březnu. Vynášíme Morenu - zimu k řece Svratce a hážeme ji do vody. Jaro může začít.


Předplavecký výcvik 2017-18

V druhé polovině školního roku už tradičně navštěvujeme Wellness Kuřim, kde máme v malém bazénu zajištěn pro starší děti předplavecký výcvik. Po jeho absolvování všichni obdrží "mokré vysvědčení".

V roce 2018 začínáme v pátek 27. 4. a pokračujeme celkem 9 lekcemi, poslední 22. 6.

předplavecký výcvik

Odjezd autobusu:

 • Květnická - sraz 7:45 ve třídě Kopretin, odjezd 8:00
 • Humpolka - sraz 7:50 ve třídě Koťat, odjezd 8:05

Návrat cca v 10:30 hodin.

Děti potřebují:

 • pití, plavky a ručník v batůžku (vše podepsané)
 • děvčata s dlouhými vlasy koupací čepici

Cena kurzu je celkem 780,- Kč/dítě (kurzovné + doprava).


Týden s pohádkou, návštěva knihovny v Tišnově

knihovna, dětské odd.

Získávat kladný přístup ke knihám učíme děti už od prvních dnů v naší mateřské škole. Pomáhá nám k tomu i návštěva Městské knihovny v Tišnově, která nenápadně formuje v dětech pocit, že kniha je důležitou součástí života.

knihovna, sovička

Formou předčítání si děti poslechnou něco z nové pohádkové tvorby a nakreslí pohádkovou postavičku dle svého výběru.


hvězdárna Brno

Návštěva planetária v Brně

 
 

Děti si prohlédnou noční oblohu a podívají se na krátkou pohádku. Vše je promítáno na kupoli nad jejich hlavami. Je to neobvyklý a sugestivní zážitek.

Brněnské planetárium a digitárium bylo po své rekonstrukci v roce 2011 osazeno unikátním digitálním projekčním systémem a skutečně stojí za to ho navštívit.


výlety do okolí

Výlety do okolí Tišnova

Na jaře za příznivého počasí podnikáme malé poznávací výlety do okolí našeho městečka. Vypravíme se na Květnici na Velkou nebo Malou skálu, k rozhledně na Klucanině, podíváme se k jarnímu Besénku...


Návštěva hasičů

hasiči Tišnov

Prohlídka stanice Hasičského záchranného sboru v Tišnově je pro děti vždy velmi zajímavá a lákavá. Seznámí se s hasičskou výstrojí a zásahovou technikou. Zažijí pocit jaké to je sedět za volantem hasičského auta a nechybí ani hlasité houkání sirény...


svátek maminek

Maminka má svátek

Máme příležitost poděkovat mamince za to, jak se o nás stará a co všechno pro nás v životě dělá.

Na besídce jí zazpíváme, řekneme básničku a předáme dárek, který jsme pro ni vyrobili.


oslava MDD
 

Oslava MDD...

... aneb týden her v MŠ - tak děti slaví svůj svátek. Hrají zajímavé a veselé hry ve třídě a na školní zahradě. Koncem týdne se vypraví do přírody na poznávací hru - stopovanou. V průběhu cesty plní různé úkoly a na konci je čeká ukrytý poklad.


společné fotografování společné fotografování

Společné fotografování

Ke konci školního roku zavítá do školy pan fotograf, aby nám všem na památku pořídil společnou fotografii.

A můžeme se vyfotit i s kamarádkou nebo kamarádem.


pasování předškoláků

Zahradní slavnost - rozloučení se školkou

Pasování předškoláků na prvňáčky patří nerozlučně k měsíci červnu a závěru školního roku. Budoucí prvňáčci si přinesou aktovky, přednesou slib a jsou pasováni na školáky. Dostanou slavnostní šerpu a upomínkový dárek. Potom vypukne taneční oslava...

Ať se vám všem, kamarádi, ve škole daří !!!


Spolupracujeme s...

Spolupráce s rodiči

Nedílnou součástí naší práce je každodenní kontakt s rodiči, které vnímáme jako nejdůležitější partnery při výchově dětí.

Schůzka s rodiči
 • seznámení se Školním vzdělávacím programem (ŠVP)
 • školní řád
 • směrnice pro vybírání příspěvků pro školní jídelnu (ŠJ)
 • seznámení s aktivitami školy
 • návrhy, připomínky a požadavky rodičů
Konzultace s ředitelkou
 • individuální konzultace s paní ředitelkou
Vánoční a Velikonoční prožívání
 • společné tvoření rodičů a dětí
Edukativně stimulační skupiny
 • připravenost dětí na základní školu, školní zralost
Slavnostní odpoledne
 • Den matek, setkání s mámou, společné zpívání, tancování
Schůzka s rodiči nových dětí
 • seznámení se Školním vzdělávacím programem (ŠVP), připomínky, rady

Desatero předškoláka
ZŠ 28. října - Akce pro předškoláky na rok 2017-18

Spolupráce se ZŠ

Předškoláky a jejich rodiče seznamujeme s prostředím obou základních škol v Tišnově, aby byli budoucí prvňáčci dobře připraveni na první školní dny.

Schůzka s učitelkami se ZŠ
 • vzájemné předání informací o adaptaci dětí z MŠ na práci v ZŠ
 • vzájemná diskuze - vzdělávací programy
Návštěva dětí v ZŠ před zápisem do školy
 • seznámení s prostředím školy, zejména prvních tříd
Návštěva rodičů a dětí ve škole
 • připravený program Škola hrou
 • vzájemná konzultace uč. z MŠ a ZŠ - práce a soustředěnost dětí
Návštěva p.uč. z I.třídy ZŠ na třídní schůzce pro rodiče
 • možnost se zeptat na vše co souvisí s nástupem do školy
 • zhodnocení spolupráce učitelek MŠ a ZŠ, plán další spolupráce